Святитель Тихон, єпископ Амафунтський, народився в місті Амафунті на острові Кіпр. Батьки виховали сина в християнському благочесті, навчили читання Священних книг. Збереглися відомості, що дар чудотворення проявився у святого Тихона ще в юнацькому віці. Його батько був власником хлібопекарні й посилав сина продавати хліб. Святий отрок роздавав біднякам хліб задарма. Дізнавшись про це, батько розгнівався, але син відповів, що читав у святих книгах, що "той, хто дає Богові сторицею прийме". "Я ж, - говорив хлопець, - даю Богу хліби в борг" і запропонував батькові піти туди, де зберігалися запаси зерна. Батько з подивом побачив, що сховище, яке вже було порожнім, переповнене пшеницею. З тих пір батько не перешкоджав юнакові роздавати убогим хліб.
Один садівник викинув з виноградника обрізані сухі гілки. Святий Тихон зібрав їх, посадив у своєму саду і попросив Господа, щоб ці гілки прийнялися і дали цілющі для здоров'я людей плоди. Господь створив по вірі святого юнака. Гілки прийнялися, плоди їх мали особливий, дуже приємний смак і вживалися за життя святого і після його спочинку на вино для здійснення таїнства Святої Євхаристії.
Благочестивого юнака прийняли в церковний клір, поставили читцем, а потім єпископ Амафунтський Мемнон висвятив його в сан диякона. Після смерті єпископа Мемнона святий Тихон за загальним бажанні був обраний на єпископа Амафунтського. Хіротонію очолив святитель Єпіфаній, єпископ Кіпрський (+ 403; пам'ять 12 травня).
Святитель Тихон усердно трудився над викоріненням залишків язичництва на Кіпрі, знищував ідольські капища і насаджував християнську віру. Святитель був милостивим, двері його будинку були відкриті для всіх, він з любов'ю вислуховував і виконував прохання кожного, хто приходив до нього. Не боячись погроз і мук, він твердо і безстрашно сповідував свою віру перед поганами.
У службі святителю Тихону вказується, що він передбачав час свого упокоєння, яке сталося в 425 році.
Ім'я святого Тихона Амафунтського користувалося глибоким шануванням на Русі. На честь святителя будувалися храми в Москві, Нижньому Новгороді, Казані та інших містах. Але особливо шанувався святитель у Воронезькій єпархії, де спадкоємними були три архіпастиря, тезоіменитих святителю Амафунтському: святитель Тихон I (Соколов) (+ 1783, пам'ять 13 серпня), Тихон II (Якубовський; до 1785 року) і Тихон III (Малінін, до 1788 року).




Назад

PayPal