Ці святі страдники постраждали в Нікомидії в 303 році. Святий Феопемпт був єпископом в Нікомидії при Діоклетіані. Виступаючи проти ідолопоклонства, він захищав віру Христову. Прикликаний до царя він відмовився виконувати його вимоги поклонитися ідолу Аполона. Святого Ферпемпта кинули в розпечену піч, але він, силою Божою залишився живим. Вночі цар з загоном воїнів пішов до печі і там дійсно живим побачив святого, що стояв неушкоджений і молився до Бога. Приписуючи здійснене чудо дії волхвування, Діоклетіан наказав морити святого Феопемпта голодом і спрагою протягом 22 днів, але і тут волею Божою святий мученик був збережений.

Тоді цар закликав відомого чарівника Феону, що взявся зруйнувати « чари», котрими, як вони вважали володіє святий єпископ Феопемпт. Феона приготував для святого Феопемпта отруту, вложену в млинець, і запропонував йому з’їсти його. Отрута зовсім не зашкодила святому Феопемпту. Феона випробував на слідуючий раз на святому мученику дію ще більш сильнішо отрути, але бачачи, що святий Феопемпт залишається далі не ушкодженим сам увірував у Христа. Його вкинули у темницю разом зі святим єпископом, котрий оголосив його і охрестив з іменем Сінесій, що означає « сповнений розуму».

Вранці Діоклетіан закликав святого Феопемпта і знову переконував відректися від Христа, але бачачи неухильну твердість святого мужа, віддав його страшним мукам, а потім відрубав голову. Святий мученик Феона був закопаний живцем в глибокий рів. Це сталося в Никомидії в 303 році.




Назад

PayPal